O nás

Systém farmakovigilance a zajištění kvality

Posláním společnosti je pečovat o zdraví každého člověka.
Proto je shromažďování informací týkajících se bezpečnosti, účinnosti a kvality léčivých přípravků a zdravotnických prostředků společnosti důležitou součástí naší práce. K dosažení tohoto cíle byl vytvořen systém zajišťování kvality a farmakovigilance, který nám umožňuje včas identifikovat nežádoucí příhody\nedostatky v účinnosti a stížnosti na kvalitu našich výrobků.
Pokud chcete nahlásit nežádoucí příhodu\nedostatečnou účinnost a problémy s kvalitou po použití našeho přípravku, můžete zvolit jakýkoli Vám vyhovující způsob hlášení:
1. Telefonický kontakt na lokální osobu pro farmakovigilanci: +420 724 824 543
2. Emailový kontakt na lokální osobu pro farmakovigilanci: zdenka.ledvinkova@regfem.com
3. Všeobecný e-mailový kontakt pro farmakovigilanci: pharmacovigilance@alpenpharma.com
Co můžete nahlásit:
1. Nežádoucí příhoda  – jakýkoli nepříznivý a neočekávaný příznak, symptom nebo onemocnění časově související s použitím léčivého přípravku, i když není známo, zda je v příčinném vztahu s léčivým přípravkem nebo nikoli.
2. Zneužití – situace, kdy je léčivý přípravek úmyslně a nevhodně používán v rozporu s registrovanou informací o přípravku.
3. Off-label použití – situace, kdy je léčivý přípravek záměrně používán k lékařskému účelu, který není v souladu s registrovanou informací o přípravku.
4. Zneužívání – trvalé nebo ojedinělé, úmyslné nadměrné užívání léčivých přípravků, které je doprovázeno škodlivými fyzickými nebo psychickými účinky.
5. Nedostatečná účinnost – nevyvolání očekávaného farmakologického účinku pro schválenou indikaci. Příklad pro vakcíny: Výskyt konkrétního onemocnění, kterému lze předcházet očkováním, u osoby, která je řádně a plně očkována.
6. Profesionální expozice – expozice přípravku během výkonu svého profesního nebo neprofesního povolání.
7. Předávkování – podání takového množství léčivého přípravku, při jednom podání nebo kumulativně, které přesahuje maximální doporučenou dávku podle údajů o registrovaném přípravku..
8. Neočekávané příznivé účinky – jakýkoli neočekávaný příznivý účinek, který se objeví po podání přípravku a přináší zlepšení nebo vyléčení onemocnění nebo příznaku. Toto zlepšení nebo vyléčení se neočekává nebo tento účinek nebyl prokázán validovanými studiemi.
9. Chyba při předepisování, výdeji nebo podávání léčivého přípravku – označuje jakoukoli neúmyslnou chybu při předepisování, výdeji nebo podávání léčivého přípravku, která je pod kontrolou zdravotnického pracovníka, pacienta nebo spotřebitele.
10. Podezření na přenos infekčního agens – přenos infekčního agens prostřednictvím léčivého přípravku spojený nebo nespojený s nežádoucí příhodou.
11. Expozice během těhotenství nebo při kojení – jakýkoli přípravek užívaný během těhotenství nebo při kojení. K expozici může dojít těsně před otěhotněním, v době početí, u matky nebo otce.
Pokud máte dotazy a/nebo stížnosti týkající se kvality výrobků, zašlete nám prosím email:
quality@alpenpharma.com
Veškeré informace, které poskytnete, jsou důvěrné a nepodléhají zveřejnění, pokud zákon nestanoví jinak.